Finansbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar için oluşturduğumuz bu içerikte Finansbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap vermeyi amaçladık. Finansbank SMS ile kredi nasıl alınır sorusuna uygun cevabı arıyorsanız yazımızın devamını okuyup bilgi alabilirsiniz.

SMS ile kredi başvurusu 2018 yılında bankalar tarafından daha sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca bankalar krediye ihtiyaç duyan kişilere daha hızlı bir şekilde yardımcı olabilmek adına faaliyetlerini özenle sürdürmektedirler.

Finansbank kredi başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar artık şubeye gitmeye gerek kalmadan işlemlerini halledebilirler. Finansbank kısa mesajla kredi başvurusu sayesinde ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları takip etmektir.

Günümüzde ihtiyaçları ve giderleri karşılamak amacıyla birçok kişinin paraya ihtiyacı olmaktadır. Siz de acil nakit paraya ihtiyaç duyuyor ve kredi çekmek istiyorsanız birtakım koşulları sağlamanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse düzenli bir gelire sahip olmalı, 18 yaşından büyük ve 3-6 aylık sigortalı olmanız gerekmektedir. Bu gibi kredi çekme şartlarını sağlıyorsanız bankalardan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Kredi çekmek isteyen kişiler bu parayı geri öderken bütçelerine göre ödeme planı yapmalı, en uygun kredi veren firmaları tercih etmelidirler. En uygun kredi almak istediğiniz bankayı belirledikten sonra birkaç farklı yöntemle kredinizi kullanabilirsiniz. Bankaların kredi başvurularında en çok kullandığı yöntemler direkt olarak şubeden başvuru yapmak, online başvuru yapmak veya  SMS ile telefondan kredi başvurusu yapmaktır.

Finansbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank SMS ile kredi çekmek online kredi veya şubeden yapılan kredi başvurusuna göre çok daha kolay olmaktadır. Bu talep şekli ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Bu başvuru şeklinin online başvurudan daha kolay olmasının nedeni sizden daha az bilgi istenmesidir. Böylece siz de kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bu şekilde hızlıca kredi çekebilirsiniz.

SMS ile kredi almak isteyenlerden istenen bilgiler genelde T.C. kimlik numarasıdır. Bunun nedenine gelecek olursak, bankalar kimlik numaranız ile kredi notu sorgulama yapabilir ve size vereceği krediyi buna göre onaylayabilirler. Peki Finansbank telefondan kredi başvurusu nasıl yapılır?

Finansbank SMS kredi başvurusu yapmak için T.C. kimlik numaranızı 5030'a mesaj olarak gönderin. Bu şekilde Finansbank kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Finansbank kredi başvurusu bu aşamaları yaptıktan sonra yetkililer tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Talebiniz uygun görüldüğü takdirde Finansbank yetkilileri sizi arayacak ve talep ettiğiniz kredi hakkında bilgi almak isteyeceklerdir. Ayrıca SMS ile kredi başvurusu yapmadan önce aşağıda belirtmiş olduğumuz unsurları da dikkate almanızı öneririz.

Finansbank kısa mesajla kredi başvurusu başlıklı içeriğimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Ayrıca Finansbank telefondan kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Finansbank kredi başvurusu nasıl yapılır adlı içeriğimizde size yardımcı olabildiğimizi düşünüyoruz.

2 yorum:

 1. ben de yakın zamanda finansbank kredi başvurusu yapmayı düşünüyorum ancak bir sorum olacaktı. finansbank sms ile kredi başvurusunun sonucu nasıl açıklanıyor bu konuda bilgi alabilir miyim? teşekkürler şimdiden.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Fatih Bey,
   Finansbank SMS ile kredi başvurusu yaptıktan sonra bilgileriniz Finansbank yetkililerine ulaşmaktadır. Yetkililer gerekli incelemeyi yaptıktan sonra olumlu veya olumsuz sonucu bildirmek amacıyla sizi aramaktadırlar. Yardımcı olabildiysem çok sevindim.

   Saygılarımla.

   Sil