Haziran 04, 2018

Akbank SMS ile Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank Hesap Bakiyesi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Akbank 1948 yılında özel sermayeli olarak Adana'da kurulan bir bankadır. Akbank'ın kurulmasının en büyük amacı Adana'daki pamuk üreticilerine para fonu sağlamaktır. Kuruluşundan yaklaşık iki yıl sonra 1950 yılında ilk şubesini İstanbul'da açan Akbank günümüzde Türkiye'nin en iyi bankalarından birisi olma özelliğine sahiptir.

Akbank SMS ile kredi başvurusu ve Akbank kredi kartı başvurusu başlıklı yazılarımızda daha önceden Akbank ile ilgili bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da telefondan Akbank hesap bakiyesi öğrenme nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Akbank hesap bakiyesi sorgulama hizmetinden faydalanmak istiyorsanız lütfen öncelikle kullandığınız telefonun Akbank'ta kayıtlı olduğuna yani Akbank hesabınızda bulunduğuna emin olunuz. Telefon numaranız Akbank hesabınızda kayıtlı değilse Akbank müşteri hizmetlerini arayarak telefonunuzu sistemdeki hesabınıza kayıt edebilirsiniz.

Eğer telefonu numaranızın sisteme kayıtlı olduğundan eminseniz yapmanız gereken adımlar çok basittir. Kısa mesajla Akbank hesap bakiyesi öğrenmek için MOBIL yazıp 4425'e SMS atmanız yeterlidir. Akbank SMS bankacılığı normal mesajlarda olduğu gibi bir kısa mesaj ücreti kadar ücret almaktadır. Yani bu serviste ek ücretlendirmeler yoktur.

Akbank'a yukarıdaki gibi mesaj attıktan sonra telefonunuza Akbank İnternet Şubesi'ni kullanmak için bir bağlantı gelecektir. Bu bağlantıya tıklayıp Akbank İnternet Şubesi'ne giriş yaptıktan sonra Akbank hesap bakiyesi sorgulama gibi tüm işlemlerinizi bu uygulama üzerinden halledebilirsiniz.

2 yorum:

 1. akbank bakiye sorgulama nasıl yapılır diye arıyordum ben de. bu kadar kolay olacağını düşünmüyordum teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Gürcan Bey,
   Dediğiniz gibi Akbank hesap bakiyesi öğrenme çok kolay bir işlemdir. Yardımcı olabildiğime sevindim.

   Sil