Ocak 23, 2019

Kredi Kartı Hesap Kesim Saati Kaçtır?

Kredi Kartı Hesap Kesimi Saat Kaçta Olur

Kredi kartı hesap kesimi saat kaçta olur diyenler için böyle bir yazı oluşturmak istedik. Kredi kartı hesap kesim saatleri birçok kişi tarafından merak edilen ve çokça sorulan bir konuydu. Biz de bu konuya açıklık getirmek için bu içerikte bildiklerimizi paylaşacağız.

Kredi kartı hesap kesim saatleri kaçtır diyorsanız sizlere şu şekilde cevap verebiliriz. Öncelikle 24 saatlik zaman dilimi ile 00.00'da yeni gün başlamaktadır. Yeni günün başlamasıyla bankaların hesap kesimi de gerçekleşmektedir. Yani bankaların hesap kesim saati 00:00'dır, gece 24:00'da hesap kesimi gerçekleşir diyebiliriz.

GÜNCELLEME: Dilerseniz bu tarih ve saat kavramını bir örnekle açıklayalım. Örneğin hesap kesim tarihiniz 15 Ocak'ta diyelim. Bu tarihte yaptığınız harcamalar da aynı döneme yansıtılır. Yani 15 Ocak bitene kadar yaptığınız harcamalar o döneme yansıtılır, 15 Ocak günü bitince o ayki hesabınız kesilmiş olur. Yukarıdaki bahsetmiş olduğumuz 00.00 saati bu örneğe göre bakacak olursak 15 Ocak'ı 16'ya bağlayan gece gerçekleşmiş olur.

Banka kartı hesap kesim saati veya kredi kartı hesap kesim saati bu zaman dilimine bağlı olarak belirlenmektedir. Bazı bankaların kartlarında değişiklik gösterebilme ihtimali olsa da bu düzen genellikle bu şekildedir.

Bankaların hesap kesim saati kaçtır diyorsanız sizlere cevabımız bu şekilde olacaktır. Bu saate göre hareket edecek olursak gece 12'den önce yaptığınız harcamalar o ayın harcamalarına eklenecek, hesap kesimi gerçekleştiğinden sonra yaptığınız harcamalar sonraki aya eklenecektir.

Kredi kartı hesap kesim saati kaçtır, banka kartı hesap kesim saati kaçtır veya bankaların hesap kesim saati kaçtır gibi sorulara yanıt verdiğimizi düşünüyoruz. Ancak bu saatler hakkında aklınıza bir şey takılırsa yorum atarak bizlere sorabilirsiniz. Editörlerimiz sizlere en kısa sürede cevap verecektir. Ayrıca yazımızın faydalı olduğunu düşünoyorsanız sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı hesap kesim saati kaçtır, kredi kartı hesap kesimi kaçta olur, kredi kartı hesap kesimi saat kaçta olur, kredi kartı hesap kesim saatleri kaçtır, kredi kartı hesap kesim tarihi ne demek, kredi kartı hesap kesim tarihini nasıl öğrenirim, kredi kartı hesap kesim tarihinde saat kaçta kesilir

4 yorum:

 1. merhaba, sizlere bir sorum olacaktı. bu hangi bankalarda geçerli?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Emine Hanım,
   Kredi kartı hesap kesim saatleri tüm bankalarda geçerlidir. Yani bankaların hesap kesim saatleri fark etmemektedir. Yine de banka ismi vermek gerekirse şöyle sıralayabiliriz:

   Ziraat Bankası
   Türkiye İş Bankası
   Garanti Bankası
   Akbank
   Halkbank
   Yapı Kredi Bankası
   Vakıfbank (Vakıflar Bankası)
   QNB Finansbank
   Denizbank
   Türk Eximbank
   TEB
   ING Bank
   Odeabank
   Şekerbank
   HSBC
   Fibabanka
   Burganbank

   Sil

 2. Verdiğiniz bilgiler zaten herkesin bildiği bilgi...
  Merak edilen ise Mesela hesap tarihi 25.10.2019 olsun..
  Bu müşteri 25.10.2019 tarihinde yapacağı harcama hangi hesap dönemine ait olur?
  Bu 00.00 dediğiniz saat hesap kesim tarihi olan 25.10.2019 başladığı 00 mıdır
  mesela 25.10.2019 un başladığı 00.45 Extra çıkarılırsa bu durumda bu gün içinde
  mesela 14.50 de yapılan bir harcama sonraki döneme kalır...
  hesap kesim tarihi 25.10.2019 da saat 23.59 dan sonraki 00.00 da kesilirse bu durumda 14.50 de yapılan harcama önceki dönemde kalır ...

  Canan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Canan Hanım,
   Hesap kesim tarihiniz 25.10.2019 ise o günkü harcamalarınız da aynı döneme yansıtılır. Yani 25.10.2019 saat 23.59'a kadar olan harcamalarınız o döneme ait olur. 26.10.2019'a geçince 00.00'dan itibaren yeni ay başlamış olur.

   Sil