Ocak 23, 2019

Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır?

Para Gönderirken IBAN Nasıl Yazılır

IBAN ile para gönderme konusunda soruları olan kişiler için hazırladığımız bu içerikte para gönderirken IBAN nasıl yazılır sorusuna cevap vermek istedik. Sitemizin iletişim bölümünden sorulan bu soruyu birçok kişinin merak ettiğini düşündük ve sizlerle buradan paylaşmak istedik. Yazımızın devamını okuyarak EFT yaparken IBAN nasıl yazılır ve para gönderirken IBAN nasıl yazılır sorularına cevap bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, Mobil Bankacılık'tan IBAN ile para gönderme işlemini gerçekleştiriyorsanız uygulamalar hesap numarasının başındaki TR ekini otomatik olarak eklediği için sizin tekrar eklemenize gerek yoktur. Ancak IBAN ile para gönderme işleminde unutmamanız gereken en önemli şey IBAN numarası arasındaki boşlukları silmenizdir. Eğer boşlukları silmeden yazmaya çalışırsanız numaranın tamamını yazmaya yer kalmayacaktır.

Para gönderirken IBAN numarası nasıl yazılır diyorsanız lütfen para gönderme işleminde aradaki boşlukları silmeyi unutmayın. Aksi takdirde sistem numarayı kabul etmeyebilir veya parayı yanlış hesaba gönderebilirsiniz. Bu da gereksiz yere başınızın ağrımasına sebep olabilir.

Birinci madde olarak hesap numarasındaki boşlukları silmenizi söyledik. İkinci olarak da eğer IBAN numarasını yazacağınız yerde TR yazıyorsa tekrar eklemenize gerek yoktur. Eğer başta TR yazmıyorsa IBAN numarasını yazmadan önce TR kısmını eklemelisiniz.

Havale yaparken IBAN nasıl yazılır veya EFT yaparken IBAN nasıl yazılır diyorsanız size cevabımız bu şekilde olacaktır. Mobil bankadan para gönderirken IBAN nasıl yazılır veya internetten para gönderirken IBAN nasıl yazılır konusu hakkında sormak istedikleriniz varsa yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Etiketler: para gönderirken iban nasıl yazılır, para gönderiminde iban nasıl yazılır, eft yaparken iban nasıl yazılır, havale yaparken iban nasıl yazılır, atm para gönderirken iban nasıl yazılır, internetten para gönderirken iban nasıl yazılır, mobil bankadan para gönderirken iban nasıl yazılır, para gönderirken hesap numarası nereye yazılır.

4 yorum:

 1. merhaba, ben de başka birine para nasıl gönderilir diye araştırma yapıyordum ve bankadan para gönderme yazınıza denk geldim. böyle bir içerik hazırladığınız için teşekkür ederim çok işime yaradı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Özkan Bey,
   İçeriğimizi beğenmenize sevindim, yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. bu yöntem hangi bankalarda geçerli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Emre Bey,
   Para gönderirken IBAN nasıl yazılır başlıklı yazımızda başkasına para gönderme hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Bu yöntemler tüm bankalarda geçerlidir. Ancak banka ismi istiyorsanız şu şekilde söyleyebiliriz:

   Ziraat Bankası
   Türkiye İş Bankası
   Garanti Bankası
   Akbank
   Halkbank
   Yapı Kredi Bankası
   Vakıfbank (Vakıflar Bankası)
   QNB Finansbank
   Denizbank
   Türk Eximbank
   TEB
   ING Bank
   Odeabank
   Şekerbank
   HSBC
   Fibabanka
   Burganbank

   Sil