Vakıfbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar için oluşturduğumuz bu içerikte Vakıfbank kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap vermeyi amaçladık. Vakıfbank SMS ile kredi nasıl alınır sorusuna uygun cevabı arıyorsanız yazımızın devamını okuyup bilgi alabilirsiniz.

SMS ile kredi başvurusu 2018 yılında bankalar tarafından daha sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca bankalar krediye ihtiyaç duyan kişilere daha hızlı bir şekilde yardımcı olabilmek adına faaliyetlerini özenle sürdürmektedirler.

Vakıfbank kredi başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar artık şubeye gitmeye gerek kalmadan işlemlerini halledebilirler. Vakıfbank kısa mesajla kredi başvurusu sayesinde ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları takip etmektir.

Günümüzde ihtiyaçları ve giderleri karşılamak amacıyla birçok kişinin paraya ihtiyacı olmaktadır. Siz de acil nakit paraya ihtiyaç duyuyor ve kredi çekmek istiyorsanız birtakım koşulları sağlamanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse düzenli bir gelire sahip olmalı, 18 yaşından büyük ve 3-6 aylık sigortalı olmanız gerekmektedir. Bu gibi kredi çekme şartlarını sağlıyorsanız bankalardan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Kredi çekmek isteyen kişiler bu parayı geri öderken bütçelerine göre ödeme planı yapmalı, en uygun kredi veren firmaları tercih etmelidirler. En uygun kredi almak istediğiniz bankayı belirledikten sonra birkaç farklı yöntemle kredinizi kullanabilirsiniz. Bankaların kredi başvurularında en çok kullandığı yöntemler direkt olarak şubeden başvuru yapmak, online başvuru yapmak veya  SMS ile telefondan kredi başvurusu yapmaktır.

Vakıfbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank SMS ile kredi çekmek online kredi veya şubeden yapılan kredi başvurusuna göre çok daha kolay olmaktadır. Bu talep şekli ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Bu başvuru şeklinin online başvurudan daha kolay olmasının nedeni sizden daha az bilgi istenmesidir. Böylece siz de kredi başvurusu yapmak istiyorsanız bu şekilde hızlıca kredi çekebilirsiniz.

SMS ile kredi almak isteyenlerden istenen bilgiler genelde T.C. kimlik numarasıdır. Bunun nedenine gelecek olursak, bankalar kimlik numaranız ile kredi notu sorgulama yapabilir ve size vereceği krediyi buna göre onaylayabilirler. Peki Vakıfbank telefondan kredi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank SMS kredi başvurusu yapmak için TC. kimlik numaranızı yazıp 5724'e mesaj olarak gönderin. Bu şekilde Vakıfbank kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank kredi başvurusu bu aşamaları yaptıktan sonra yetkililer tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Talebiniz uygun görüldüğü takdirde Vakıfbank yetkilileri sizi arayacak ve talep ettiğiniz kredi hakkında bilgi almak isteyeceklerdir. Ayrıca SMS ile kredi başvurusu yapmadan önce aşağıda belirtmiş olduğumuz unsurları da dikkate almanızı öneririz.

Vakıfbank kısa mesajla kredi başvurusu başlıklı içeriğimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. Ayrıca Vakıfbank telefondan kredi başvurusu nasıl yapılır sorusu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurusu nasıl yapılır adlı içeriğimizde size yardımcı olabildiğimizi düşünüyoruz.

2 yorum:

 1. öncelikle merhaba kolay gelsin. bir şey sormak istiyorum. ben vakıfbank'tan kredi çekmek istiyorum. sizce sms ile kredi başvurusu mu iyidir yoksa direkt olarak şubeden başvuru yapmak mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ezgi Hanım,
   Vakıfbank SMS ile kredi başvurusu yaptığınızda banka yetkilileri talebinizi incelemeye alırlar ve sonrasında sizleri arayarak bilgilendirme yaparlar. Yani iki türlü de yetkililer inceleme yaptıktan sonra size dönüş yaparlar. Bu nedenle Vakıfbank kredi başvurusu yaparken farketmeksizin ikisinden birini seçebilirsiniz.

   Sil