Ağustos 24, 2018

Maaşa Göre Kredi Kartı Limit Hesaplama Nasıl Yapılır?

Maaşa Göre Kredi Kartı Limit Hesaplama

Kredi kartı sahibi olan veya olmayan kişilerin oldukça merak ettiği konulardan biri de en fazla ne kadar limite sahip olabileceğidir. Maaşa göre kredi kartı limitleri konusunda bu soruya cevap vermeye çalışacağız. Siz de maaşa göre kredi kartı limit hesaplama işleminin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Herhangi bir bankaya gidip ilk defa kredi kartı başvurusu yaptıysanız banka sizi deneme amaçlı 1.000-1.500TL arasında değişen bir limit verecektir. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra farklı bir bankayı denemek isteseniz de bu sizin ilk kartınız olacağı için sonuç değişmeyecektir. Limitinizi arttırmak için kartınızı aktif bir şekilde kullanmalı, borçlarınızı da düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Bu şekilde bankanın güvenini kazanırsanız size de sorulduktan sonra limitiniz arttırılır.

Kredi Kartı Limiti Hesaplama

Maaşa göre kredi kartı limiti hesaplama nasıl yapılır diyorsanız biraz da ondan bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki bankalar kredi kartı limitinizi belirlerken maaşınıza, geçmiş ödeme sicilinize, borçluluk durumunuza ve kredi notunuza önem vermektedir. Yani maaşa göre kredi kartı limitleri ortalama değerlerdir. Limitinizin fazla olması için diğer faktörlerden de olumlu puanlar almanız gereklidir.

Kredi kartı limit hesaplama nasıl yapılır sorusuna cevap olarak verebileceğimiz basit bir formül bulunmaktadır. 2018 yılına göre aylık gelirinizin 5 katı olarak hesaplansa da artık bankalar bu konuda esnek davranmaya başlamıştır. Yani gerekli koşulları sağlıyorsanız bu rakam aylık gelirinizin 6 katına kadar çıkabilmektedir.

Etiketler: maaşa göre kredi kartı limiti hesaplama, bddk kredi kartı limiti sorgulama, kredi kartı limit hesaplama, kredi kartı limiti en az ne kadar oldu, en yüksek kredi kartı limiti ne kadar, asgari ücret kredi kartı limiti öğrenme, asgari ücrete ne kadar kredi limiti verilir, kredi kartı limiti maaşın kaç katı olabilir

0 yorum:

Yorum Gönder