Ocak 24, 2019

Faturalı Hatlara Kredi Başvurusu ile Anında Nakit İmkanı!

Faturalı Hatlara Nakit Kredi Veren Yerler

Faturalı hat üzerine kredi başvurusu yapmak ister misiniz? İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Bursa gibi büyükşehirlerde oturan ve faturalı hatta sahip olan kişiler acil nakit ihtiyaçlarında hattın üzerine telefon alıp satarak nakite çevirebiliyorlar. Biz de bu içerikte faturalı hatta kredi nedir, nasıl alınır, başvuru için gereken şartlar nelerdir gibi soruların tümünü araştırıp büyük bir rehber hazırlamak istedik. Faturalı hatlara kredi başvurusu ile ilgili tüm detayları bu konuda bulabilirsiniz.

Banka kredi notu sorgulama işlemlerinde puanınız düşük çıkıyorsa, sigortasız çalıştığınız için veya kredi sicilinizin bozuk olduğu için kredi çekemiyor musunuz? Bankalara yaptığınız kredi başvuruları olumsuz sonuçlanıyorsa bu içerikten faturalı hatta kredi veren yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sicili bozuk olanlara kredi veren yerler veya kredi notu düşüklere kredi veren yerler arıyorsanız faturalı hatta kredi imkanı tam da size göre!

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Birçok kişinin bilmediği, hatta çoğunlukla yeni duyulmaya başlayan bu yöntem hakkında sizler için büyük bir araştırma yaptık. Faturalı hatlara kredi imkanı nedir, işin aslı nasıldır mı diyorsunuz? Eğer siz de Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom gibi operatörlerden birine sahipseniz anında nakit imkanından faydalanabilirsiniz. Faturalı hatlara kredi sistemini şu şekilde açıklayabiliriz:

UYARI: İnternette faturalı hatlara nakit imkanı şeklinde kampanyalar gözükse de aslında bu şekilde bir şey yoktur. Yani aslını söylemek gerekirse Garanti, Ziraat, Vakıfbank gibi bankalardan hiçbiri size ulaşıp da faturalı hatta kredi imkanı sunuyoruz diye bir şeyden bahsetmezler. Yani faturalı hatta kredi veren bankalar diye bir şey yoktur, ancak banka dışında kredi veren yerler bulunmaktadır. Buralardan da para alırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Faturalı hatta kredi ne demektir, yani bu iş nasıl yürümektedir diyorsanız şöyle açıklayabiliriz. Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom (Avea) gibi operatörlerden birine ait faturalı hattınız bulunuyorsa bu hat üzerine taksitle bir cihaz almak, daha sonra bu cihazı satıp nakite dönüştürmektir. Yani bu duruma şöyle bakacak olursak telefonu satınca elinize nakit para geçmiş olur, bu parayı da taksitlerle faturanıza ek olarak ödemeniz gerekmektedir. İşte bu şekilde karşılanan nakite faturalı hatta nakit para imkanı adı verilmektedir. Faturalı hatta kredi nasıl oluyor sorusuna verilebilecek en iyi cevap bu şekildedir.

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Bu sistemin nasıl işlediğini yukarıda anlattık. Şimdi gelelim bunu nasıl yapacağımıza. Öncelikle hattınızın üzerine telefon almak için belirli koşullar bulunmaktadır. Bu koşulları da yazının hemen aşağısındaki faturalı hatta kredi şartları başlığı altından inceleyebilirsiniz. Faturalı hatlara kredi başvurusu nasıl yapılır işlemine geçelim.

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki faturalı hat üzerine kredi veriyorum diyen kişilere karşı dikkatli olun. Çünkü yukarıda da anlattığımız gibi birçok kişi hattınıza nakit para veriyorum dese de işin aslı öyle değildir. Normal bir şekilde faturalı hat üzerine nakit para almak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
  • Telefon hattınızın bayisine gidin ve hat üzerine telefon almak istediğinizi söyleyin.
  • Bayide fatura puanınıza uygun olan telefonlar sizlere sunulacaktır.
  • Sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek değerde olan telefonu bütçenize uygun taksitlerle satın alın.
  • Telefonu aldıktan sonra taksit ödemeleriniz faturaya ek olarak başlayacaktır.
  • Daha sonra aldığınız telefonu internetten (sahibinden, letgo gibi yerlerde) veya tanıdığınız kişiler yardımıyla satın.
  • Satıştan elde etmiş olduğunuz parayı nakit ihtiyacınızı karşılamak için kullanabilirsiniz.
Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Faturalı Hatta Kredi Şartları Nelerdir?

Sistem hakkında detaylı bilgiyi ve nakit ihtiyacınızı nasıl karşılayabileceğinizi yukarıdaki bölümlerde anlattık. Bu başlık altında da faturalı hatta kredi çekmenin şartları nelerdir sorusuna cevap vereceğiz. Eğer burada yer alan koşulları sağlıyorsanız siz de rahatlıkla kredinizi kullanabilirsiniz.
  • Tabii ki de 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Hattın yasal sahibi olmak,
  • Minimum 6 aylık faturalı hat sahibi olmak,
  • Geçmiş dönem faturalarını düzenli ödemiş olmak gerekmektedir.
Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız kredi notunuz düşük olsa da, kredi siciliniz bozuk olsa da faturalı hatlara nakit imkanından faydalanabilirsiniz. Eğer yukarıdaki şartlar nedeniyle faturalı hatta kredi çekemiyorsanız sizlere önerimiz senetle borç para veren yerler hakkında bilgi almanızdır. Bunun için yazının üstüne tıklayabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Güvenilir Mi?

Faturalı hatlara kredi imkanından faydalanmak isteyenler bu konuyu da merak etmektedirler. Bunu da şöyle açıklayabiliriz. Siz faturalı hatta kredi çekmek için yukarıdaki adımları takip ederseniz hiçbir güven sorunu yaşamazsınız. Ancak faturalı hatlara nakit imkanı adı altında kredi veren firmalara başvuru yaparsanız bir dolandırıcılık olayıyla karşılaşmanız muhtemeldir. Bu nedenle faturalı hatlara kredi nasıl alınır konusunu iyi bir şekilde gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Acil nakit lazım diyorsanız bizim anlattığımız şekilde telefonun alım-satım işlemini kendiniz yaparsanız oldukça güvenilir bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak tanımadığınız, ne olduğu belirsiz kişiler sizlere kredi verelim diyorsa bunları kesinlikle dikkate almayın; telefon veya kimlik numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayın!

Faturalı Hatta Kredi Çekme - Örnek Hesaplama

Faturalı hatta kredi çekmek isteyenler için örnek bir hesaplama yaptık. Hat üzerine kredi çekmek isteyenler taksitlerin nasıl olacağı hakkında aşağıdan bilgi sahibi olabilirler. Biz örnek olarak Turkcell hattına telefon almanın hesaplamasını aşağıda gösterdik. Faturalı hatta kredi hesaplama şu şekildedir.

iPhone 8 64GB modeli için örnek taksit hesaplaması:
Vade Süresi: 24 Ay
Aylık Taksit Miktarı: 139,38 TL
Toplam Tutar: 4.139 TL

Yani yaklaşık 5.000 TL'lik ihtiyaç kredisi başvurusu yapıyormuş gibi düşünebilirsiniz. Telefonu aldıktan sonra kutusunu bile açmadan satarsanız elinizde nakit olur, bu nakiti de faturanıza ek olarak aylık 139,38 TL ödemeye başlarsınız. Yani faturalı hatta kredi başvurusu aslında bankaların ihtiyaç kredilerine de benzemektedir diyebiliriz.

Faturalı hatta nakit imkanı hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için sayfanın altında bulunan yorum formunu kullanabilirsiniz. Faturalı hatta kredi başvurusu hakkında sizlere sunabileceğimiz bilgiler genel olarak bu şekildedir. Faturalı hatlara kredi imkanından faydalanmak istiyorsanız bu içeriği baştan sona okumanızı tavsiye ederiz.

0 yorum:

Yorum Gönder