Ocak 23, 2019

ING Bank Turuncu Ekstra Kart Nedir, Başvurusu ve Özellikleri

ING Bank Turuncu Ekstra Kart Başvurusu

ING Bank Türkiye'nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. Ayrıca ING Bank e-turuncu hesap kullanan kişiler Turuncu Eksta Kart nedir, kredi kartı mıdır, kart başvurusu nasıl yapılır diye sorular sormaktadır. Biz de bu sorulara cevap vermek amacıyla bu içeriği oluşturmak istedik. ING Bank Turuncu Ekstra Kart hakkında tüm merak ettiklerinizi bu içerikte bulabilirsiniz. Sayfada yer almayan bilgiler için de yorumlardan sorunuzu sorabilir, gün içerisinde cevabına ulaşabilirsiniz.

ING Bank e-turuncu hesap sistemi ile mevcut paranızı değerlendiriyorsanız Turuncu Ekstra Kart tam da sizler için oluşturulmuş bir karttır. Çünkü Turuncu Ekstra Kart'a sahip olan kişiler son bir ayda minimum 750TL harcama yaptıklarında gelecek ay turuncu hesabınıza ek olarak yüzde 2 faiz eklenir. Turuncu hesabınız bulunmuyorsa bu faiz direkt olarak kartınıza da eklenebilmektedir.

ING Bank Turuncu Ekstra Kart Ne İşe Yarar?

Turuncu Ekstra Kart ING Bank'ın kendi müşterilerine özel sunmuş olduğu bir banka kartıdır. Kartın işleyiş sistemine göre son bir ayda minimum 750TL harcama yapınca normal faizin yanı sıra kartınıza %2 faiz eklenir. Bu şekilde ING Bank müşterileri harcama yaptıklarında faiz olarak para kazanırlar.

ING Bank Turuncu Ekstra Kart Kredi Kartı Mı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Turuncu Ekstra Kart'ın işleyiş sistemi harcadıkça kazan sistemine dayanmaktadır. Yani banka hesabınızdaki parayı harcarsınız, bu sayede para kazanırsınız. Kısacası Turuncu Ekstra Kart kredi kartı değildir.

ING Bank Turuncu Ekstra Kart Özellikleri Nelerdir?

Turuncu Ekstra Kart sayesinde maksimum 90TL'ye kadar olan harcamalarınızı şifresiz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yani bu kartta temassız işlem yapma özelliği bulunmaktadır.

Visa Platinum'un ayrıcalıklarından faydalanma imkanı elde edebilirsiniz. Yani telefonunuza Platinum Masa mobil uygulamasını indirip birçok restoranda indirimler kazanabilir, kültür sanat ve eğlence etkinliklerinde çeşitli ayrıcalıklar kazanabilirsiniz.

Turuncu Ekstra Kart sahibi olan kişiler herhangi bir bankanın ATM'sinden ayda maksimum 2 defa olmak kaydıyla masrafsız para çekebilirler. Bu özellik için bir önceki ayda minimum 750TL harcanmış olması gereklidir.

ING Bank Turuncu Ekstra Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm özelliklerinden bahsettiğimiz bu karta sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerden birini seçip kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. ING Bank müşterisi olan kişiler aşağıdaki yöntemlerle Turuncu Ekstra Kart başvurusu yapabilirler.
 • Mobil bankacılık uygulamasından (Android, iPhone),
 • ING Bank internet bankacılığından (www.ingbank.com.tr),
 • Size en yakın ING Bank şubesinden,
 • Telefon bankacılığı sisteminden (0850 222 0 600) başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
ING Bank Turuncu Ekstra Kart hakkında oluşturduğumuz bu içerikle ilgili sorularınız varsa aşağıdan yorum atabilirsiniz. Finans alanında uzman olan editörlerimiz gün içerisinde sizlere dönüş yapacaktır. Lütfen aklınıza takılan her türlü soruyu sormaktan çekinmeyiniz.

8 yorum:

 1. ing turuncu ekstra kart özellikleri bu kadar güzel miydi bilsem daha önceden başvuru yapardım. %2 faiz verme durumu çok güzel olmuş bir de hoşgeldin faizi eklenince çok iyi oluyor yeni geçenler için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ayşe Hanım,
   Sizin de dediğiniz gibi ING Bank Turuncu Ekstra Kart özellikleri gerçekten çok avantajlı bir yapıya sahip. Yorumunuz için teşekkürler.

   Sil
 2. yazıyı okudum da ben hala anlamadım. ing turuncu ekstra kart kredi kartı mı oluyor? yoksa sadece turuncu hesaplılar için olan bir banka kartı mı? bilgilendirirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Haluk Bey,
   ING Bank Turuncu Ekstra Kart ile 750TL ve üzeri harcamalarınızda Turuncu hesabınıza %2 faiz kazanabilirsiniz. Bu kart ING müşterileri için kampanya amaçlı tasarlanmış bir bank kartıdır. Dolayısıyla yapılan harcamalar Turuncu hesaptan kesilmektedir, yani kredi kartı değildir.

   Sil
 3. ing turuncu ekstra kart nedir diye reklamlardan gördükçe soruyordum. buradan öğrendim ve ben de başvuru yaptım umarım olumlu sonuçlanır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Nisa Hanım,
   Umarız ki başvuru sonucunuz dilediğiniz gibi olur. İçeriğimize yapmış olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca ING Bank kredi başvurusu yapmak istiyorsanız buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz: https://www.kredifiks.com/2018/06/ing-bank-sms-ile-kredi-basvurusu.html İçeriğimizde anında kredi başvurusu hakkında bilgi verdik, umarız ki size yardımcı olacaktır.

   Sil
 4. Turuncu extra kartın içinde kendi bakiyesi varmı peki ek hasap falan oluyor çoğu bankanın içinde 500 TL 750 TL gibi bunun içinde de var mı bir limit

  YanıtlaSil
 5. Turuncu extra kartın içinde kendi bakiyesi varmı peki ek hasap falan oluyor çoğu bankanın içinde 500 TL 750 TL gibi bunun içinde de var mı bir limit

  YanıtlaSil