Eylül 02, 2018

Bankanın Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur?

Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Çözümü

Bankaların mobil uygulamalarından işlem yaparken şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz lütfen daha sonra tekrar deneyin gibi hata mesajları alabilirsiniz. Özellikle mobil bankacılık uygulamalarında ortaya çıkan bu durum hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Bu içeriğimizde bankanın işleminizi şu anda gerçekleştiremiyoruz hatası nasıl çözülür, çözülebilir mi gibi konulardan bahsedeceğiz.

Mobil bankacılık uygulamasından faydalanmak isteyen birçok kullanıcı bu hata mesajıyla karşılaşmaktadır. Fatura öderken, kredi borcunu yatırırken, telefona kontör yüklerken karşımıza çıkan bu mesaj ne anlama gelmektedir, bankanın şu anda işlemini gerçekleştiremiyoruz hatası ne demektir diyorsanız doğru yerdesiniz. Bu hata mesajı karşımıza neden çıkar sorusuna cevabı hemen aşağıda paylaştık. Bu yazıyı okuyabilir, hatanın nedenini anlayabilirsiniz.

Banka Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Neden Olur?

Akbank, Vakıfbank, İş Bankası, Ziraat Bankası veya herhangi bir banka günün belli saatlerinde para transfer işlemlerini durdurmaktadır. Bunun nedeni de bankaların kendi arasında olan mali işlemleridir. Bu süre içerisinde mobil uygulamalardan, ATM'lerden veya şubelerden para gönderimi yapmanız mümkün değildir.

Yani kısacası bankalar periyodik olarak günün belli zamanlarında para transferini durdurmaktadır. Siz de bu zamanda bankanın mobil uygulamasına girip bir işlem gerçekleştirmek istediğinizde bu hatayla karşılaşabilirsiniz.

Banka Şu Anda İşleminizi Gerçekleştiremiyoruz Hatası Çözümü

Bankanın şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatasının çözümü için beklemeniz gerekmektedir. Birkaç dakika sonra uygulamaya tekrar girince EFT, havale, fatura ödeme veya kontör yükleme gibi işlemlerinizi aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yani bu hata sizden kaynaklı bir sorun değildir, çözmek için birkaç dakika beklemeniz yeterlidir.

Bu içeriğimizde "İşleminizi şu anda gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.", "Bankayla iletişim kurulamıyor" şeklinde çıkan hata mesajları neden kaynaklanmaktadır, neden olur ve çözümü nasıldır gibi soruları cevaplamaya çalıştık. Konu hakkındaki sorularınızı yorumlar kısmından kredifiks.com editörlerine sorabilirsiniz.

Etiketler: banka şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatası, banka para gönderme hatası, banka para gönderirken işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatası, hesaba para atarken işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatası, fatura öderken işleminizi gerçekleştiremiyoruz hatası

2 yorum:

 1. merhaba, bu hata mesajı hangi bankalarda çıkmaktadır? sadece bende oluyor zannediyordum da o yüzden soruyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Fatma Hanım,
   Aşağıdaki listede adı yer alan bankaların mobil uygulamalarında bu hata mesajı çıkmaktadır.

   Ziraat Bankası
   Halkbank
   Vakıfbank
   Akbank
   Şekerbank
   TEB
   Türkiye İş Bankası
   Yapı Kredi
   Burgan Bank
   Denizbank
   HSBC
   ING Bank
   Odeabank
   Garanti Bankası

   Yukarıdaki bankalardan birini kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşmanız normal bir durumdur.

   Sil