Eylül 13, 2018

Ziraat Bankası 4747 Telefon SMS Bankacılığı Hizmetleri

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı Hizmetleri

Ziraat Bankası telefon bankacılığı hizmeti ile artık tüm banka müşterileri şubeye gitmeden bulunduğu yerlerde anında bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirler. Ziraat Bankası SMS bankacılığı olarak da bilinen bu hizmet sayesinde tüm bankacılık hizmetlerinizi telefondan kolaylıkla halledebilirsiniz. Bu içeriğimizde cepten kredi başvurusu nasıl yapılır, bakiye nasıl sorgulanır, kredi kartı limiti öğrenme nasıl yapılır gibi soruların tümüne cevap verdik.

Ziraat Bankası SMS bankacılığı hizmetinin avantajları şunlardır:
 • Şubeye gitmenize gerek kalmadan, 7/24 tüm bankacılık hizmetlerine ulaşabilir,
 • Banka hesap özetinize ulaşabilir,
 • Hesap bakiyesi öğrenme işleminden faydalanabilir,
 • Döviz kuruna ve güncel fon fiyatlarına anında erişebilir,
 • Anında kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.
Telefon bankacılığı olarak da bilinen ancak genellikle SMS bankacılığı adıyla çağrıştırılan bu hizmetlerin tamamının nasıl yapılacağı hakkında bilgiyi aşağıda sizlere sunduk. Hangi hizmetten faydalanmak istiyorsanız o konu başlığını bulun ve altındaki açıklamayı okuyun. Bu şekilde tüm işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Genç Bankkart Harçlık Avans Bakiye Sorgulama

Harçlık avans bakiye öğrenme işleminden faydalanmak istiyorsanız öncelikle banka hesabınıza bağlı olan telefondan HARCLIK AVANS BAKIYE yazın ve 4747'ye kısa mesaj olarak gönderin. Birkaç dakika içerisinde kullanabileceğiniz limit ve güncel bakiye durumunuz sizlere gönderilecektir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Başvurusu

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)'dan kredi veya burs alan öğrenciler Ziraat Bankası'ndan Genç Bankkart başvurusu yapabilirler. Banka kartı ve kredi kartı olarak da kullanılabilen bu kart için başvuru yapmak istiyorsanız GENC BANKKART yazıp 4747'ye mesaj atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama

Telefon bankacılığı hizmeti sayesinde 7 gün 24 saat boyunca hesabınızdaki güncel bakiye miktarına anında ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası hesap bakiyesi öğrenme işlemi için aşağıdaki yollardan birini uygulayabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası hesabınıza bağlı olan telefonu kullanarak BAKIYE yazın ve 4747'ye SMS olarak gönderin. Bu yolla bankadaki ilk 10 hesabınıza ait bakiye durumuna göz atabilirsiniz.
 • İkinci yöntemi ise yalnızca bir hesabınıza bakmak için kullanabilirsiniz. Bunun için de BAKIYE yazıp bir boşluk bırakın, hesap ek numaranızı yazın ve 4747'ye gönderin.
 • Ziraat Bankası'nda kayıtlı olan telefon numaranız birden fazla müşteri adına kayıtlıysa BAKIYE yazıp bir boşluk bırakın, müşteri numaranızı yazın ve 4747'ye kısa mesaj olarak gönderin. Bu şekilde bir mesaj gönderdiğinizde müşteri numarasına ait olan tüm hesapların güncel bakiye durumu sizlere bildirilecektir.
Ziraat Bankası bakiye sorgulama SMS ile bu şekilde yapılabilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi için Ziraat bakiye sorgulama başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Hareketleri İzleme

Ziraat Bankası'nda bulunan hesabınızından yapılan işlemleri görmek istiyorsanız bu servisi kullanabilirsiniz. Bu servis ile dilediğiniz hesaba ait son 5 işlemi öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası hesap hareketleri izleme için HAREKET yazıp bir boşluk bırakın, hesap ek numaranızı yazın ve 4747'ye gönderin. Bu şekilde Ziraat Bankası hesap özetine nasıl bakılır sorusuna da cevap verebiliriz.

Ziraat Bankası FON Sorgulama

Yapacağınız yatırımlarda güncel fon fiyatlarına bakmak sizler için büyük önem taşımaktadır. Bu işlemi de Ziraat Bankası telefon bankacılığı sayesinde yalnızca bir SMS ile öğrenebilirsiniz. Güncel fon sorgulama için FON yazıp 4747'ye gönderin, güncel fon fiyatları telefonunuza gelsin.

Ziraat Bankası Döviz Fiyatları Öğrenme

Döviz kurları ne kadar diye soruyorsanız bu işlemi de SMS bankacılığı sayesinde kolaylıkla halledebilirsiniz. Ziraat Bankası'ndan döviz sorgulama için bankaya kayıtlı olan telefon numarasından KUR yazıp 4747'ye kısa mesaj olarak yollayın. Bu şekilde güncel döviz fiyatları hakkında anlık gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Öğrenme

Ziraat Bankası'na ait olan bir kredi kartınız var ve bu kartın limitini öğrenmek istiyorsanız telefon bankacılığı hizmeti tam size göre! Ziraat Bankası kredi kartı limit sorgulama için öncelikle KKLIMIT yazıp bir boşluk bırakın, kartınızın son 6 hanesini yazın ve 4747'ye gönderin. Bu şekilde kolaylıkla kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Ekstresi Öğrenme

Kredi kartınızın ekstresi hakkında detayları öğrenmek istiyorsanız telefon bankacılığı ile işleminizi kolaylaştırabilirsiniz. Ziraat Bankası ekstre sorgulama hizmetinden faydalanmak için KKEKSTRE yazıp bir boşluk bırakın, kartınızın son 6 hanesini yazın ve 4747'ye gönderin. Ziraat kredi kartı ekstre sorgulama ve Ziraat ekstre öğrenme nasıl yapılır diyorsanız sorunuza bu şekilde cevap verebiliriz.

Ziraat Bankası OGS Bakiye Sorgulama

OGS yani bir diğer adıyla Otomatik Geçiş Sistemi bakiyenizi öğrenmek istiyorsanız Ziraat Bankası'nın SMS bankacılığından faydalanabilirsiniz. Ziraat OGS bakiye sorgulama için OGSBAK yazıp bir boşluk bırakın, plaka numaranızı yazın ve 4747 hattına mesaj olarak gönderin.

Ziraat Bankası OGS bakiye sorgulama SMS ile bu şekilde yapılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken şey plaka yazarken boşluk bırakmayın. Yani 34ABC123 gibi arada boşluk kalmayacak şekilde yazın.

Ziraat Bankası OGS Bakiye Yükleme

Otomatik Geçiş Sistemi'ne bakiye yüklemek için öncelikle yetkili şubeye gidip Cep Telefonundan Kısa Mesajla OGS Kontör Yükleme Talimatı Başvuru Formu'nu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu doldurduktan sonra OGSYUK yazıp boşluk bırakın, plakanızı yazın, bir boşluk ve ardından yüklemek istediğiniz miktarı yazın ve 4747'ye gönderin. Bu şekilde OGS bakiye yükleme işleminizi halledebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız anında kredi imkanından faydalanmak için telefondan başvuru yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımlardan size uygun olanı seçip hızlıca cepten başvurabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu SMS ile yapmak için TUKETICI yazıp aralarında birer boşluk bırakarak kimlik numaranızı, kredi tutarınızı, vadeyi ve aylık gelirinizi sırasıyla yazın ve 4747'ye kısa mesaj olarak gönderin.
 • Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu SMS ile de yapılabilmektedir. Bunun için TASIT yazıp aralarında birer boşluk bırakarak kimlik numaranızı, kredi tutarını, vade sürenizi, aylık gelirinizi ve taşıt bedelini sırasıyla yazıp 4747'ye gönderin. Ziraat Bankası SMS ile taşıt kredisi başvurusu da bu şekilde yapılabilmektedir.
 • Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu SMS ile hızlıca yapabilmek için bankaya kayıtlı telefondan KONUT yazıp aralarda birer boşluk olacak şekilde kimlik numarası, kredi tutarı, vade süresini, aylık gelirinizi ve konut bedelini sırasıyla yazarak 4747 hattına gönderin. Ziraat Bankası SMS ile konut kredisi başvurusu anında bu şekilde yapılmaktadır.
Ziraat Bankası kredi başvurusu SMS ile nasıl yapılır diyorsanız yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi için Ziraat SMS kredi başvurusu adlı yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Açma

Sistemde kayıtlı olan telefondan KMH yazıp aralarda birer boşluk olacak şekilde kimlik numaranızı, KMH tutarınızı, ve aylık net gelirinizi sırasıyla yazın. Daha sonra bu mesajı 4747'ye gönderin. Bu adımları takip ederek kredili mevduat hesabı başvurusu yapabilir, kredili mevduat hesabı nasıl açılır sorusuna da cevap bulabilirsiniz.

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu SMS ile kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. Bu servisten faydalanmak için COMBO yazıp bir boşluk bırakın, kimlik numaranızı yazın ve 4747'ye kısa mesaj olarak gönderin. Bu adımları takip ederek Ziraat kredi kartı başvurusu SMS ile yapılabilmektedir. Siz de kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

IBAN sorgulama nasıl yapılır diyorsanız bu soruyu da SMS bankacılığı ile yanıtlayabiliriz. Ziraat Bankası IBAN sorgulama işlemi için banka hesabınıza bağlı olan telefondan IBANBILGI yazıp bir boşluk bırakın, kartınızın son 6 hanesini yazın ve 4747'ye mesaj atın. Bu şekilde IBAN sorgulama servisini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat hesap no nerede yazar mı diyorsunuz? Öyleyse buradaki yöntemi takip edin. Ziraat hesap no sorgulama servisi için HESAPBILGI yazıp bir boşluk bırakın, kartınızın son 6 hanesini yazın ve 4747'ye gönderin. Bu yöntemle de Ziraat hesap no nedir, nerede yazar gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası telefon bankacılığı servisinin müşterilere sunmuş olduğu tüm hizmetler bu şekildedir. Ziraat SMS bankacılığı başlıklı içeriğimiz hakkında sorularınız varsa sayfanın altında bulunan yorum formunu kullanabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir bankaya ait olan bir işlemle ilgili sorularınızı da yine bizlere yorum atarak sorabilirsiniz. Ziraat Bankası SMS bankacılığı adlı yazımız bu şekildedir.