Ocak 23, 2019

Garanti Bankası POS Cihazı Komisyon Oranları 2019 Yılında Ne Kadar?

Garanti POS Cihazı Komisyon Oranları

Son yıllarda alışverişlerde kredi kartı kullanım oranları oldukça artmıştır. Müşterilerin nakit para yerine kredi kartı ile ödeme yapmak istemesi de mağazaların POS cihazı kullanmak zorunda kalmasına neden olmaktadır. Kredi veya banka kartı ile alışverişe olanak sağlayan bir mağaza için de bankalardan POS cihazı almak gerekmektedir.

Banka kartı ile alışveriş yapan müşteriler ödemeyi yaptıktan sonra ödeme tutarı müşterinin banka hesabından kesilir ve daha sonra iş yerine ait olan hesaba aktarılır. Tabi bu işlemden bankalar da belli oranlarda komisyon almaktadırlar. Bu komisyon oranları bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye'de faaliyet göstermekte olan neredeyse tüm bankalar müşterilerine alışverişlerde kolaylık sağlamak adına POS cihazı kullanımına izin vermektedir. Eğer siz de Garanti Bankası POS cihazı almak istiyotsanız öncelikle Garanti Üye İş Yeri olmanız gerekmektedir. Aşağıda Garanti Bankası Üye İş Yeri olmanın avantajları yer almaktadır.

Garanti Üye İş Yeri Olmanın Avantajları

  • Dünya genelinde hizmet vermekte olan Visa, MasterCard, American Express, Discover, CUP, Diners Club veya JCB logosu bulunan tüm banka kartlarına satışta bulunabilirsiniz.
  • Garanti Bankası tarafından düzenlenen etkinlikler ile hediyeler kazanabilirsiniz.
  • Garanti Bankası POS destek hattı numarası olan 444 0 339'dan 7 gün 24 saat destek alabilirsiniz.
  • Garanti İnternet Şubesi aracılığıyla POS cihazınızda bulunan bakiye miktarını öğrenebilir, dilediğinizde kişisel banka hesabınıza aktarabilirsiniz.
Bu içeriğimizde sizlere Garanti POS cihazı komisyon oranları hakkında bilgiler vereceğiz. Garanti Bankası POS komisyon oranları 2019 yılında güncellenmiştir. İçeriğimizdeki bilgiler de 2019 yılına ait olan oranlardır. Aşağıdan bu oranlara ulaşabilirsiniz.

Garanti POS Cihazı Komisyon Oranları

Garanti Bankası POS cihazı ile mağazanızda müşterilerinize hizmet vermek istiyorsanız aşağıdaki komisyon oranlarını banka sizden işlem ücreti olarak kesmektedir. Aşağıda Garanti Bankası POS komisyon oranları 2019 yılı için yazılmıştır. Siz de güncel listeyi aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası ile yapacağınız 12 aylık taahhüt için güncel liste şu şekildedir:
  • 2 bin TL: %3,70
  • 5 bin TL: %3,10
  • 10 bin TL: %2,70
  • 15 bin TL: %2,20
  • 20 bin TL: %1,80
Garanti Bankası POS cihazı komisyon oranları 2019 yılında bu şekilde ücretlendirilmektedir. Eğer siz de dükkanınız için POS cihazı almak istiyorsanız bu komisyon oranlarını dikkate alabilirsiniz. 

0 yorum:

Yorum Gönder